Jakou zvolit šířku

Jakou zvolit šířku Vašeho prstenu?

Někdo chce prsten široký a výrazný, jiný zase jemný a pohodlný. Je vždy potřeba volit správný poměr velikosti, šířky a tloušťky. Zde není žádný univerzální návod.
 
Šířka prstenu
Standardní šířka prstenu se pohybuje mezi 3 a 7 mm, ale některé typy prstenů mohou být i užší nebo širší. Šířku můžete volit po 0,5 mm, tedy 3, 3.5, 4, 4.5, 5, .... mm. Prsteny můžeme udělat i širší než 7 mm, ale zde zvažte, zda jste na takto široké prsteny zvyklý. Často příliš široké prsteny již nebývají moc pohodlné a vhodné pro celodenní nošení.

Šířku prstenu z damasteelu doporučujeme alespoň 3 mm, aby byla vidět jedinečná kresba oceli.

1
 
Můžeme také udělat prsten asymetrický, ve tvaru klínu. To znamená, že hlava prstenu je širší (a zpravidla silnější) než ta část, která je schovaná v dlani. Důvody jsou jak pohodlnější nošení prstenu, tak i estetický vjem. Je však potřeba zvolit rozměry vhodně, protože pokud je hlava prstenu moc veliká (disproporčně těžší než spodek), může docházet k otáčení prstenu na prstu.
Tohoto tvaru se většinou užívá u dámských prstenů při osazovaní kamenů.
 

Vzhledem k tomu, že se jedná o ruční práci, nejsme schopni zaručit přesný rozměr na desetinu mm. Proto uvádíme toleranci naší výroby 0,2 mm.

Pokud si nejste s výběrem velikostí jistí, prosím kontaktujte nás a my Vám poradíme.

Nahliadnite do výroby snubných prsteňov

Prehrať video