Jakou zvolit šířku

Jakou zvolit šířku?

Někdo chce prsten široký a výrazný, jiný zase jemný a pohodlný. Je vždy potřeba volit správný poměr velikosti, šířky a tloušťky. Zde není žádný univerzální návod. Velikost je pevně daná a tak je možné volit šířku a tloušťku. Zde se rozměry pohybují u tloušťky od 1-2,5mm a šířka 2-7mm. Lze samozřejmě udělat i širší prsteny, ale již nejsou moc vhodné pro celodenní nošení. Jedná se pak spíše o solitery.

Vzhledem k tomu, že se jedná o ruční práci, nejsme schopni zaručit přesný rozměr na desetinu mm. Proto u tloušťky rozdělujeme běžné prsteny (Prima, Collium apd) na tloušťky tenkté cca 1-1,5mm, středně silné 1,5-2mm a silné 2-2,5mm. Šířku můžete volit po 0,5mm tj 4, 4.5, 5 mm atd.

Naše výrobní přesnost je cca 0,2mm

Speciálním tvarem je při bočním pohledu tvar klínu. To znamená, že hlava prstenu je širší než ta část, co je schovaná v dlani. Důvody jsou jak pohodlnější nošení prstenu tak i estetický vjem. Pokud je ovšem hlava prstenu moc veliká (disproporčně těžší než spodek) může docházet k otáčení prstenu na prstu. Tohoto tvaru se většinou užívá u dámských prstenů, při osazovaní kamenů.

rozmry

Nahlédněte do výroby prstenů

Přehrát video

Kované opasky

Ručně vyráběné opaskové spony z nerezové oceli a damasteelu. Kvalitní kožené pásky pro každou příležitost.
Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies, nezbytných pro dobré fungování webu.