Správná délka a měření pásku

12. 5. 2016

Stanovení délky pásku

Pásek měříme tak, že se míra počítá od vnitřní hrany spony po 3 dírku na opasku. Opasek má většinou 6 - 7 dírek, takže využijete dírku na středu (cca 15 cm od kraje). Tím je zajištěno, že konec pásku půjde vsunout do poutek u kalhot a nebude Vám plandat nebo nebude naopak krátky.
měření pásků

Uváděná šířka pásku

Nejběžnější používané šířky pásků jsou
- 3 cm pro oblek
- 3,5 cm běžné universální pásky
- 4 cm riflové řemeny 
Tato míra ale platí pro šířku spony a pásek je v reálu cca 2 mm užší. Důvod je ten, že pásek by se jinak ničil o hrany spony.
 

Úprava délky pásku

Pokud neznáte správnou délku pásku (je to například dárek), je možné jej objednat v délce cca 115 cm. To je délka od 3 dírky po předpokládanou vnitřní hranu spony. Celková délka kůže je pak cca 130 cm.
Námi používané opasky lze zkracovat. Když Vám pásek od nás příjde, tak je již se sponou. Je třeba jej nejdříve rozložit rozšroubováním spojovacího šroubku - tím dostanete sponu od koženého pásku. Pásek si ostrým nožem nebo nůžkami zkrátíte na požadovanou délku. 
Pásek uřízne z té strany, kde nejsou dírky (tam kde je uchycena spona) a to tak, aby změřený obvod pasu vycházel od vnitřní hrany spony po 3 dírku od kraje pásku. U konce se vystřihne či vyvrá otvor o průměru 4 - 6 mm a 25 mm od kraje. Do poutka přezky se vloží spona, očko a celý komplet se opět spojí šroubkem.
imgp1120-1imgp1111imgp1118imgp1117

Nahliadnite do výroby snubných prsteňov

Prehrať video