Doživotní servis šperků

12. 5. 2016
Ocel damasteel je velmi specifický materiál, který je zvláštní především svojí strukturou. Tato struktura je v zásadě obnovitelná ve stejné podobě, jako když byl šperk nový.
Také klasickou nerezovou ocel 316L nebo 316Ti lze časem obnovit a vrátit jí její původní neonošený vzhled.
Lidé mají ke šperkům různý přístup, pro někoho může být cenná i jeho patina, která mu dává osobní kouzlo.
 
K vybraným šperkům z oceli damasteel i z nerezové chirurgické oceli, z titanu a z dalších materiálů nabízíme DOŽIVOTNÍ SERVIS ZDARMA. Šperk, na který se vztahuje doživotní servis, je označen ikonou. Od 1.2.2014 je délka záruční doby a případný doživotní servis označen přímo na faktuře u každého zakoupeného produktu. Do 31.1.2014 je doživotní servis poskytován na nerezové a damasteel prsteny i ostatní šperky, které nejsou kombinované s jinými materiály.
U některých šperků není doživotní servis uveden, přesto se lze na obnovení vzhledu domluvit. Je to z důvodu specifických vlastností daného šperku, které je třeba řešit individuálně. 
 
Tento servis zejména zahrnuje:
- obnovení struktury nebo povrchové úpravy (omezení níže)
- úpravu velikosti (dle předchozí domluvy). Platí omezeně pro nekruhové tvary a prsteny s ozdobami. (omezení níže)
- opravy škrábanců
- obnovení rytí nápisů (podle šablony nebo PC). Připadá v úvahu poškození při prováděném servisu, např. u probroušení na větší velikost.
nošený prsten  a servis
 
Omezení úprav a servisu zejména:
- pro prsteny s kameny, perlami kombinované materiály zpravidla nepůjde provést obnovení zatmaveného povrchu nebo obnovení struktury vyleptáním.  
- úprava velikosti je komplikovaná pro nekruhové tvary (typy prstenů např.: Kulatý čtvereček a Round Square, Forever, Kumali, Purs) a pro prsteny s kameny, perlami a s jinými výraznými ozdobami (Golden line, vybroušené nebo vystouplé ozdoby, ...). 
 
 
Je třeba také počítat s tím, že každým obnovením struktury se lehce šperk ztenčí a nelze tuto operaci provádět do nekonečna.
Proto zdůrazňuji, že slovem "doživotní" je myšlena životnost šperku.
Doživotní servis případně může přejít i na nového majitele, podmínkou je zachování dokladu o prodeji.
 
Nad rámec bezplatného servisu jsou možné i další úpravy šperků. Může jít o zúžení prstenů, doplnění ozdob apod. Zde bude cena úpravy kalkulována dle náročnosti prací a materiálu.
 
V bezplatném servisu není zahrnuto poštovné. Standardně je účtována cena podle Vašeho výběru způsobu zaslání. Při osobním odběru je zdarma.
Doba servisu je zpravidla 1-4 týdny, podle aktuálního vytížení kapacity našich dílen. 
 
Pokud si přejete Váš šperk obnovit, doporučuji předem detaily a termíny s námi zkonzultovat. Pak šperk zaslat na naši adresu společně s průvodním dopisem, co na šperku chcete udělat. Nezapomeňte na kontakt na Vás (mail, telefon) a identifikaci původní objednávky. Šperk nám můžete předat i osobně.
 
Pokud máte k tomu tématu dotazy, rádi je zodpovíme. 
 
Doživotní servis nenahrazuje záruku na zboží, která je 24 měsíců ode dne zakoupení.
 
Hynek Kalista, KREDUM CZ s.r.o.
 

Nahliadnite do výroby snubných prsteňov

Prehrať video