Jak zvolit tloušťku

Jak zvolit vhodnou tloušťku Vašeho prstenu?

Někdo chce prsten široký a výrazný, jiný zase jemný a pohodlný. Je vždy potřeba volit správný poměr velikosti, šířky a tloušťky. Zde není žádný univerzální návod.
 
Tloušťka prstenu
Prsteny vyrábíme ve třech rozpětích tloušťky: 1-1,5 mm (slabé), 1,5-2 mm (středně silné) a 2-2,5 mm (silné). Prsteny s vnitřním zaoblením musí být o něco silnější. Minimální tloušťka pro tyto prsteny je 1,5 mm. Vyjímkou jsou zlaté prsteny, které se většinou vyrábí slabé, s tloušťkou do 1,5 mm. Pokud si budete přát u zlatého prstenu vnitřní zaoblení, lze to, ale bude jemnější, nebude tak výrazné.
Pokud si s výběrem ideální tloušťky nejste jistí, nechte toto pole volné a my zvolíme vhodnou tloušťku za Vás.
 

V případě, že je do prstenu osazen kámen, musí být prsten silnější. Je to z důvodu, aby byl kámen správně usazen, příliš nevyčníval a nehrozilo tak jeho případné poškození nebo ztráta. Celkově bude prsten tedy masivnější. Pro někoho to však může být nepohodlně, protože silnější prsten tlačí do vedlejších prstů. V tomto případě lze prsten odlehčit tím, že uděláme silnější pouze hlavu prstenu (horní část prstenu s kamenem) a směrem do dlaně prsten ztenčíme. Napište nám prosím do objednávky, kterou z těchto variant upřednostňujete.

Vzhledem k tomu, že se jedná o ruční práci, nejsme schopni zaručit přesný rozměr na desetinu mm. Proto uvádíme toleranci naší výroby 0,2 mm.

Pokud si nejste s výběrem velikostí jistí, prosím kontaktujte nás a my Vám poradíme.

Nahliadnite do výroby snubných prsteňov

Prehrať video