Jak zvolit strukturu damasteel

Struktury oceli damasteel
V základní nabídce pro výrobu prstenů používáme 5 typů struktury oceli damasteel. Jedné se o tyto typy dřevo, čárky, kolečka, voda a vítr. U každé struktury je 6 stupňů hriubosti leptu.
Hrubost
Každý prsten lze více či méně výrazně leptat. Rozlišujeme  hrubost leptu na 25%, 50% 75% světlý, 75% tmavý a lepty 100% a extra jsou vždy zatmavené. Struktura je na omak patrná od jemné až po výraznou. Na hrubosti též závisí životnost. Jemné prsteny se nošením „oleští“ dříve, než hrubě leptané.  Hodně záleží, kdo jak s prstenem zachází, ale rámcově se dá říci, že jemné lepty 25-50% vydrží několik let a ty hrubé až desítky roků.
Velkou výhodou oceli damasteel je to, že je možné strukturu téměř vždy obnovit a tím docílit původního vzhledu.
Přirozená barva oceli damasteel je světle stříbrná. Výrazné lepty lepty (75% a více) můžou být zatmavené (100%+ extra jsou pouze jen zatmavené). Tím se docílí krásného efektu, kdy  zahloubené linky jsou tmavé a vystouplé linky jsou světlé a lesklé. Prsten je tak výraznější.
Další možnou úpravou je lesklý či matný povrch. Zpravidla prsten leštíme. Opět zde platí, že nošením dojdou určitého optima, kdy co je lesklé lehce zmatní a co je matné se zase mírně vyleští.

Struktura dřevo

Struktura dřevo, lept 100%Struktura dřevo, lept 50% světlýStruktura dřevo, lept 75% světlýStruktura dřevo, lept 75% tmavý
 
dřevo
Dřevo  – jemná podélná struktura, připomínající dřevo. Nejpoužívanější typ. Výsledek jsou vždy podélné mírně skloněné linky a nepravidelné suky.

Struktura kolečka

2 kolečka 50, damasteel snubní prsten, struktura3 kolečka 75 světlá, damasteel snubní prsten, struktura4 kolečka 75 tmavá, damasteel snubní prsten, struktura5 kolečka 100%, damasteel snubní prsten, struktura
 
kolečka
Kolečka  – pravidelné kruhové- eliptické suky, výrazná. Výsledná podoba je závislá na tvaru průřezu. Čím je průřez oblejší, tím jsou kolečka výraznější. Pokud je průřez typu obdélník, vypadá struktura spíše jako čárky.

Struktura čárky

Struktura čárky, lept 100%Struktura čárky, lept 75% tmavýStruktura čárky, lept 75% světlýStruktura čárky, lept 50% světlý
 
čárky
Čárky  – středně výrazné, příčně orientovaná struktura, která vytvoří v protilehlých vrcholech prstenu zajímavé „suky“. Do těch je hezké umístit kamínek.
 
 

Struktura voda

Struktura voda, lept 100%Struktura voda, lept 75% tmavýstruktura voda, lept 75% světlýstruktura voda, lept 50% světlý
     
voda
 Voda -  jemná, pravidelná struktura, která je po celém obvodu prstenu podobná. Mírně skloněná. Při bočním pohledu je na širších prstenech vidět malá kolečka. 
 
 
vítr
 Vítr - výrazná struktura, která v sobě kombinuje strukturu koleček a dřeva. Na protilehlých stranách jsou vidět výrazné suky(kolečka), ktrá jsou na bocích propojena protáhlými čárkami.
 
  
Existují i další druhy struktur, ale ty se používají především pro výrobu plochých předmětů (např. opaskových spon, náušnic apod...).

Nahlédněte do výroby prstenů

Přehrát video

Kované opasky

Ručně vyráběné opaskové spony z nerezové oceli a damasteelu. Kvalitní kožené pásky pro každou příležitost.
Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies, nezbytných pro dobré fungování webu.