Správná délka a měření pásku

12. 5. 2016

Stanovení délky pásku.

Pásek měříme tak, že se míra počítá od vnitřní hrany spony po 3 dírku na opasku. Opasek má většinou 6-7 dírek, takže využijete dírku na středu (cca 15cm od kraje). Tím je zajištěno, že konec pásku půjde vsunout do poutek u kalhot a nebude Vám plandat nebo nebude naopak krátky.
měření pásků

Uvaděná šířka pásku

Nejběžnější používané šířky pásků jsou
- 3cm pro oblek
- 3,5cm běžné universální pásky
- 4cm riflové řemeny 
Tato míra ale platí pro šířku spony a pásek je v reálu cca 2mm užší. Důvod je ten, že pásek by se jinak ničil o hrany spony.
 

Úprava délky pásku

Pokud neznáte správnou délku pásku (je to například dárek), je možné jej objednat v délce cca 115. To je délka od 3 dírky po předpokládanou vnitřní hranu spony. Celková délka kůže je pak cca 130cm.
Námi používané opasky lze zkracovat. Když Vám pásek od nás příjde, tak je již osazený sponou. Je třeba jej nejdříve rozložit odšroubováním spojovacího šroubku. Dále potřebujete k tomu ostrý nůž nebo nůžky, děrovačku na kůži či vrták na dřevo. 
Pásek se uřízne z té strany, kde nejsou dírky (tam kde je uchycena spona) a to tak, aby změřený obvod pasu vycházel od vnitřní hrany spony po 3 dírku od kraje pásku. U konce se vystřihne či vyvrá otvor o průměru 4-6mm a 25mm od kraje. Do poutka přezky se vloží spona, očko a celý komplet se spojí šroubkem.
imgp1120-1imgp1111imgp1118imgp1117

Nahlédněte do výroby prstenů

Přehrát video

Kované opasky

Ručně vyráběné opaskové spony z nerezové oceli a damasteelu. Kvalitní kožené pásky pro každou příležitost.
Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies, nezbytných pro dobré fungování webu.